REGULAMIN ZAKUPÓW

REGULAMIN ZAKUPÓW W SKLEPIE INTERNETOWYM www.natura-hertman.pl

 

I Zamówienia

 

1. Zamówienia w sklepie internetowym będącym na stronie: www.natura-hertman.pl, zwanego dalej Sklepem, mogą być dokonywane wyłącznie osoby pełnoletnie. Zamówienia składać można 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

2. Właścicielem sklepu jest firma HERTMAN Leszek Hertman

54-621 Wrocław ul Żwirki i Wigury 9/3 .

 

3. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem internetu na zasadzie umowy zawieranej na odległość, pomiędzy składającym zamówienie, zwanym dalej Kupującym, a firmą HERTMAN - Sprzedającym.

4. Złożenie zamówienia jest możliwe po zapoznaniu się z niniejszym regulaminem i po zaakceptowaniu jego treści.

5. Warunkiem koniecznym do realizacji składanego zamówienia jest poprawne wypełnienie przez Kupującego formularza znajdującego się na stronie internetowej Sklepu. Przy składaniu zamówienia prosimy o podawanie numeru telefonu, aby w razie pojawienia się problemów z dostarczeniem przesyłki istniała możliwość kontaktu z Państwem.

W przypadku wpisania przez Zamawiającego błędnego lub niekompletnego adresu i zwrocie przesyłki przez kuriera lub innego doręczyciela, przy powtórnej wysyłce towaru firma HERTMAN dolicza koszty zwrotu pierwszej przesyłki.

6. Ceny towarów znajdujących się w Sklepie są cenami brutto (zawierają VAT) w złotych polskich (PLN). Za cenę wiążącą do zrealizowania zamówienia uważa się cenę obowiązującą w dniu złożenia zamówienia. Ceny towarów nie zawierają opłaty za przesyłkę. Opłata taka naliczana jest automatycznie przez sklep podczas procesu zamawiania i jest zależna od kraju wysyłki.

7. Kupujący otrzymuje od Sklepu potwierdzane przyjęcia zamówienia do realizacji wraz z jego szczegółami oraz ostateczną ceną do zapłaty - potwierdzenie to jest wysyłane automatycznie na adres e-mail wpisany przez Kupującego.

8. Do każdego zakupu Kupujący otrzymuje fakturę VAT. Wystawiana jest ona zgodnie z informacjami podanymi w zamówieniu.

9. Wystawiamy paragon fiskalny

10. Na terenie miasta Wrocław  - dostawa na wskazany adres GRATIS.

II Formy płatności i dostawy

1. W Sklepie można złożyć zamówienie wybierając następujące formy płatności:

a) przedpłata na konto,

b) za pobraniem - za zamówiony towar Kupujący płaci przy odbiorze przesyłki.

W przypadku wybrania przedpłaty na konto Sklep wysyła wraz z e-mailem potwierdzającym zamówienie numer konta:

HERTMAN Leszek

ING Bank Śląski S.A. 25 1050 1575 1000 0091 4141 8781

2. Towar zamówiony w Sklepie standardowo wysyłany jest za pośrednictwem firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej.

Przy zamówieniach dokonanych przed godz. 12.00, towar wysyłany jest zwykle tego samego dnia paczką kurierską, jednakże w przypadku dużej ilości zamówień może on być wysłany w innym terminie lecz nie później niż 7 dni roboczych od daty zamówienia.

W razie zaistnienia trudności w realizacji zamówienia Sprzedający podejmie próbę kontaktu z Kupującym w celu omówienia szczegółów. Dlatego prosimy o podanie w zamówieniu swojego adresu e-mail lub/i numeru telefonu.

3. Przy wybraniu przez Kupującego płatności przedpłatą na konto, brak jej wpływu w ciągu 7 dni roboczych od daty potwierdzenia zamówienia powoduje jego anulowanie.

4. Dostawy realizujemy na terenie Polski za pośrednictwem kuriera lub Poczty Polskiej. Przesyłki zagraniczne realizujemy wyłącznie po wcześniejszej wpłacie odpowiedniej kwoty (zawierającej sumę za produkty, koszty przesyłki, w przypadku przelewu z konta zagranicznego - prowizję bankową od przelewu zagranicznego) na nasze konto. Wysokość tych opłat wyliczana jest przez nasz sklep internetowy. Dostawcę (Poczta Polska, firma kurierska) wybieramy w zależności od kraju wysyłki.

 

III Zwroty

1. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie praw konsumentów mają Państwo prawo zwrotu towaru w stanie nienaruszonym w terminie 10 dni od otrzymania przesyłki, a także prawo rozwiązania umowy i anulowania zamówienia bez podania przyczyn. Odbiorca przesyłki może zrezygnować z przyjęcia towaru już po jego dostarczeniu jeżeli zawartość przesyłki nie jest zgodna z zamówieniem lub ofertą.

2. Sklep gwarantuje zwrot ceny zakupu zamówionego towaru w ciągu 7 dni roboczych przekazem pocztowym lub przelewem na konto Kupującego.

3. Warunkiem przyjęcia zwrotu jest odesłanie nam zakupionego towaru z dowodem zakupu oraz wskazaniem sposobu zwroty pieniędzy.

4. Zwracane produkty należy przesłać przesyłką pocztową poleconą na adres:

HERTMAN Leszek ul. Żwirki i Wigury 9/3 54-621 Wrocław.

5. Nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

IV Reklamacje

1. W chwili odbioru towaru kupujący jest zobowiązany do sprawdzenia czy przesyłka nie posiada uszkodzeń powstałych podczas transportu, śladów otwierania. Jeżeli odbierana przesyłka posiada uszkodzenia, ślady otwierania lub podczas potrząsania wydaje dźwięki wskazujące na uszkodzenia produktów, Kupujący może otworzyć przesyłkę w obecności pracownika firmy kurierskiej by sprawdzić czy towar nie jest uszkodzony i czy zgadza się z zamówieniem - w przypadku uszkodzenia lub innych niezgodności, wskazanym jest spisanie w obecności pracownika firmy kurierskiej protokołu reklamacji. Ułatwi to i przyspieszy znacząco procedurę reklamacji.

2. W przypadku stwierdzenia wad w zakupionych produktach klient ma prawo do zgłoszenia reklamacji w ciągu 7 dni od daty otrzymania przesyłki.

3. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeżeli będzie to niemożliwe (np.: z powodu braku towaru w magazynie) sklep zwróci klientowi równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne dostępne w sklepie towary do wyboru.

4. Sklep zwraca koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego z powodu wad w ciągu 7 dni od daty otrzymaniu przesyłki od Kupującego.

5. Dotyczy przesyłek z przedpłatą na konto: w przypadku problemów z dostarczeniem przesyłki spowodowanych z winy dostarczyciela (Poczta Polska, firma kurierska), Sklep nie wysyła powtórnej przesyłki i nie zwraca pieniędzy na konto do momentu otrzymania wyjaśnienia (odpowiedzi na reklamację) ze strony dostarczyciela.

V Bezpieczeństwo

1. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku, ( tekst jednolity Dz. U. Nr 101 z 2002 r. poz . 926 , z późniejszymi zmianami) Sklep zobowiązuje się do ochrony danych osobowych Kupujących. Zgodnie z tą ustawą Kupujący mają prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania lub do żądania usunięcia ich z bazy danych Sklepu. Składając zamówienie i podając dane osobowe Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów firmy HERTMAN Leszek Hertman.

2. Baza danych osobowych Kupujących nie będzie udostępniana innym podmiotom. Nie będzie też udostępniane nikomu poza personelem pracującym przy realizacji zamówień. Dane osobowe naszych Klientów wykorzystywane są wyłącznie do celów realizacji zamówień lub kontaktu z Klientami w przypadku kłopotów wynikłych podczas realizacji zamówienia.

VI Inne

1. Oferta sklepu nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66§1 KC i 66¹§1 KC.

2. Językiem umowy jest język polski. Umowa stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa i nie jest nikomu udostępniana, a jedynie wykorzystywana dla celów marketingowych Sklepu.

3. Wszelkie treści, zdjęcia produktów oraz fotografie zamieszczone na stronie www.natura-hertman.pl  oraz innych stronach zarządzanych przez Sprzedawcę są własnością firmy HERTMAN. Kopiowanie, powielanie i wykorzystanie w celach komercyjnych bez pisemnej zgody firmy HERTMAN jest surowo zabronione.

4. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.

5. W przypadku pytań, sugestii, informacji bądź reklamacji prosimy o kontakt:

a) listowny - HERTMAN Leszek Hertman, ul. Żwirki i Wigury 9/3, 54-621 Wrocław,

b) telefoniczny - tel 501 212 279,

c) e-mail – info@natura-hertman.pl